Czwartek, 04 październik 2012 12:15

Kapliczki z makaronu i kaszy

Napisane przez 

SANOK: Niecodzienna wystawa w hallu starostwa powiatowego w Sanoku! Można tam oglądać kapliczki wykonane z makaronu i kaszy. Autorem tych dzieł jest pan Henryk Puchalik z Beska, który z zamiłowaniem tworzy już od kilkudziesięciu lat.

Praca nad jedną kapliczką często zajmuje mu nawet kilka miesięcy. Jako materiał do budowy używa kasz, makaronów i zbóż. Ostatnio pan Henryk był bohaterem reportażu nakręconego przez studentów dziennikarstwa z Łodzi, którzy przebywali w Sanoku na zaproszenie starosty Sebastiana Niżnika. Materiał można m.in. obejrzeć na stronie Powiatu Sanockiego. Skąd jednak pomysł wystawienia kapliczek w urzędzie?


- Podczas pokazu studenckich filmów, miałem okazję zamienić kilka słów z panem Henrykiem i ze zdumieniem słuchałem, jak mówił, że po pewnym czasie niszczy swoje dzieła bo nie ma ich gdzie trzymać a niewiele instytucji chce je wystawiać. Pomyślałem więc, że przynajmniej przez pewien czas mogłyby zdobić hall naszego starostwa – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.


Eksponowane w urzędzie kapliczki powstały w ubiegłym roku z przeznaczeniem na dożynki.


Informuje Starostwo Powiatowe w Sanoku

Czytany 1154 razy

Dodaj komentarz

Umieszczając komentarz akceptuję REGULAMIN zamieszczania opinii w serwisie i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Redakcję „Puls Bieszczadów” moich danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem mojej opinii w serwisie. Redakcja „Pulsu Bieszczadów”, informuje że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Home Kulturalne Kapliczki z makaronu i kaszy